• polski
  • english
Zmień język:

SZYCIE MASECZEK W CYKLU AUTOMATYCZNYM

2020-06-02

Automatyzacja szycia maseczek medycznych

PRODUKCJA MASECZEK W CYKLU AUTOMATYCZNYM. 

Firma FISHER AUTOMATION skonstruowała stację roboczą do automatycznej produkcji maseczek higienicznych, jednorazowych produkowanych z 3 warstw włókniny. 

Trzy taśmy włókniny przycięte na odpowiednia szerokość oraz nawinięte na rolki usytuowane sa na stojakach przed urządzeniem. Taśmy wprowadzane są do specjanego zawijacza formującego zakładki w maseczce. Po uformowaniu materiał wprowadzany jest do maszyny szwalniczej, 25 lub 33 igowej, szyjącej na wybranych igłach zgodnie z wymaganiami. Mozliwe jest szycie maseczek o szerokości nawet do 15cm po uformowaniu. Używana jest do tego celu głowica maszyny szwalniczej Kansai Special model NB1425P lub NB1433P szyjącej ściegiem łańcuszkowym. Po wykonaniu procesu przeszycia pasek wprowadzany jest do urzadzenia odcinającego, gilotyna odcinająca, gdzie programujemy długość odcięcia. W ten sposób uzyskujemy półprodukt, prawie gotową maseczkę, do której nalezy doszyć troczki albo materiałowe albo gumowe. Maszyna ma żliwośc produkcji ok. 30 maseczek na minutę co daje wydajność ok. 1800 maseczek na godzinę.

Druga operacja, doszycie troczków, może być wykonana również w cyklu automatycznym poprzez lamowanie i ocięcie troczków na określona długość. Operacja ta przeprowadzana jest na maszynach do lamowania. Zastosowane sa tu głowice maszyn Kansai Special JJ5004 oraz JJ5004L. jest to maszyna prawostronnie i lewostronnie szyjąca tworząc ukłąd tandemowy maszyn umożliwoający lamowanie troczkami jednoczwesnie z lewej i z prawej strony. 

Zapraszamy do kontaltu z nami w celu poznania szczegółów. 

Więcej aktualności